ایمپلنت دندان

در کلینیک دکتر علی مودبی، باکیفیت‌ترین و بروزترین ایمپلنت‌های دندانی با استفاده از دانشی تخصصی در زمینه شناسایی بیماری‌های دهان و فک برای شما مراجعه‌کنندگان محترم به‌کار برده می‌شود. توصیه دکتر علی مودبی به شما عزیزان این است که در خصوص مراقبت و نگهداری بعد از ایمپلنت، با رعایت اصول بهداشت دهان و دندان و مراجعه سالیانه به دندانپزشک جهت معاینه، از سلامت دندان‌های خود اطمینان حاصل کنید تا از هرگونه عفونت و آسیب احتمالی پیشگیری به عمل آید.

سیستم های مختلف ایمپلنت دندان در حال حاضر وجود دارد که هر یک مزایای خاص خود را دارد . ایمپلنت دچار پوسیدگی نمی شود و لازم به ذکر است، پر کردن فضای بین دندانی با ایمپلنت، تاثیر بسزایی بر زیبایی دندان دارد. ایمپلنت همانند دندان طبیعی تا زمانی که از آن مراقبت شود برای بیمار کارایی دارد.

خدمات ایمپلنت دندان | بروزترین ایمپلنت‌های
ایمپلنت بسته به کاربرد متنوع می باشد بعنوان مثال نوع خاصی از ایمپلنت باعث ثبات پروتز دندان می‌شود که به درمان اوردنچر موسوم است.
با افزایش سن و ازدست دادن دندان‌ها، افراد سالخورده با مشکلات زیادی نظیر مشکل تناول غذا، صحبت کردن و نقص در زیبایی روبرو می شوند. این عوامل سبب رجوع افراد به دندانپزشک جهت کاشت دندان شده است. امروزه مزایای ایمپلنت نسبت به درمان‌های قدیمی اثبات شده است. شکست های متعدد به‌همراه نارضایتی بیماران با روش های جایگزین ایمپلنت همانند استفاده از پروتز ثابت ، متحرک و اثرات مضر و جانبی استفاده پروتز متحرک بجای ایمپلنت برای بیمار باعث رجوع دندانپزشکان به‌منظور استفاده از ایمپلنت دندان شده است.

ایمپلنت و انواع روکش های دندانی

ایمپلنت های دندانی به عنوان یک درمان جایگزین برای پروتز های بریج می‌باشند که طبق آن دندان‌ها تراشیده می‌شوند و هدف اصلی از معرفی این درمان ( ایمپلنت دندان ) این است که در آینده هیچ دندانی به خاطر قرار گرفتن پایه بریج تراشیده نشود و از بین نرود .
از نظر قانون دندانپزشک عمومی یا متخصص میتواند کاشت ایمپلنت دندان را در مطب انجام دهد. البته گرافت های وسیع استخوانی ( پیوند استخوان ) باید در بیمارستان توسط متخصص جراح فک و صورت انجام شود و همچنین جراحی سینوس لیفت باز نیز باید توسط جراح فک و صورت یا متخصص ایمپلنت در مطب یا بیمارستان انجام پذیرد.

خدمات ایمپلنت | بروزترین ایمپلنت‌های

اقدامات بعد از ایمپلنت دندان

– بعد از عمل جراحی کاشت ایمپلنت دندان ، دندانپزشک زیبایی برای بیمار داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می کند. مصرف این داروها به صورت منظم بسیار مهم می باشد زیرا این آنتی بیوتیک‌ها از عفونت‌های احتمالی در ناحیه جراحی شده جلوگیری می‌کنند؛
– ترشحات دهان خود را با فشار بیرون نریزید؛
– برای آشامیدن مایعات از نی استفاده نکنید؛
– از استعمال دخانیات جدا خودداری کنید این کار ممکن است باعث خون ریزی در لثه شده و مراحل بهبود را به تعویق بیندازد؛
– از غذاهای نرم مانند سوپ استفاده کنید، تا به این ترتیب از ایجاد آسیب به لثه ها جلوگیری نمایید؛
– از دستکاری کردن قسمت ایمپلنت دندان خودداری کنید. دندان‌پزشک ممکن است برای شما یک دهان شویه آنتی باکتریال برای کمک به تمیز کردن دهان تجویز کند.
– در طول مدت ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل جراحی بیمار باید برای کشیدن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه کند. بعد از کاشت ایمپلنت دندان در استخوان فک ممکن است به چند ماه زمان برای جوش خوردن به استخوان زمان احتیاج داشته باشد. این مدت معمولاً ۳ یا ۴ ماه در صورت کاشت دندان در فک پایین و ۵ یا ۶ ماه در صورت کاشت دندان در فک بالا است. در طول این دوره، سر آن معمولاً در زیر لثه پنهان باقی می ماند.
مراقبت و نگهداری از ایمپلنت در طول عمر ایمپلنت نقش بسیار مهم و حیاتی دارد. ایمپلنت با اینکه مانند دندان پوسیده نمی‌شود اما، مستعد آسیب پذیری است زیرا در داخل استخوان قرار دارد و با لثه و استخوان تماس مستقیم دارد. بدین‌ترتیب با نگهداری نامناسب و یا عدم رعایت بهداشت به طرز صحیح، ممکن است آسیب‌های غیر قابل بازگشتی وارد شوند که شامل تحلیل استخوان و التهاب لثه و یا پری ایمپلنتایتیس می‌باشند.
هدف از همه انواع مراقبتهایی که گفته می‌شود، تمیز نگه داشتن محل اتصال روکش به لثه می‌باشد. تجمع مواد غذایی ریز هرچند قابل مشاهده نباشند، باعث التهاب لثه می‌شود.

 

خدمات ایمپلنت | بیماری‌های دهان

خدمات ایمپلنت | دکتر مودبی

موارد منع استفاده از ایمپلنت برای افراد

خدمات ایمپلنت | اصول بهداشت دهان

• افراد سیگاری و هر نوع استعمال دخانیات دیگر؛
• بیمارانی که درحال شیمی درمانی و پرتو درمانی در سر و گردن می‌باشند؛
• بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده؛
• بیمارانی که اختلالات ایمنی بدن دارند و یا داروهایی را مورد استفاده قرار می‌دهند که این اختلالات را به‌همراه دارند؛
• کسانی که عفونت شدید در لثه و دهان دارند؛