اصلاح طرح لبخند

برای داشتن لبخند زیبا و طراحی آن می‌بایست فاکتورهای گوناگونی با توجه به ویژگی‌های ظاهری هر فرد در نظر گرفته شود تا لبخندی ایده آل ایجاد گردد.
در کلینیک تخصصی دکتر علی مودبی، روش‌های اصلاح طرح لبخند، به‌صورت سفارشی برای هر شخص انجام می‌گیرد. این کلینیک با ارائه کلیه خدمات دندانپزشکی و زیبایی برای شما مراجعه کنندگان محترم، درصدد است تا بتواند در محیطی امن و بدون استرس، خدماتی درخور شما عزیزان ارائه کند.

در سال‌های اخیر، اهمیت زیبایی دندان‌ها و هم‌چنین داشتن لبخندی زیبا بیشتر شده است، به همین دلیل روش های زیادی در حوزه دندان‌پزشکی زیبایی در نظر گرفته شده است تا افراد بتوانند به فرم دلخواه لبخند خود دست پیدا کنند. در حقیقت، منظور از اصلاح طرح لبخند، استفاده از مجموع روش‌های زیبایی است تا در نهایت فرد لبخندی زیبا داشته باشد. در این اقدامات تمامی مشکلات دندان با روش هایی همانند: روکش دندان ، ایمپلنت دندان ، سفید کردن دندان و … برطرف می شود و فرد می تواند تغییراتی همچون بهبودی رنگ دندان ، و هماهنگ شدن دندان های خود را مشاهده کند.

فاکتورهای مورد بررسی پیش از اصلاح طرح لبخند

پیش از اینکه شما اقدام به اصلاح طرح لبخند کنید، دندان‌پزشک زیبایی، المان‌هایی را برای شما در نظر می‌گیرد:
– در ابتدا دریک حالت کلی، چهره و صورت فرد آنالیز می‌شود زیرا رنگ پوست و رنگ موها و هم‌چنین ترکیب اجزای صورت و تناسب آنها با یکدیگر همگی در لبخند شما نقش به‌سزایی ایفا می‌کنند .پس می‌بایست به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرند تا تغییرات به شکلی مؤثر لحاظ گردد؛
– توجه به اینکه اینکه دندان شما از لحاظ پهنا و طول و و نمای ظاهری چگونه است؛
– بررسی ساختار لثه ها و اینکه لثه ها در هنگام لبخند چه نمایی دارند؛
– چگونگی قرار گرفتن لب‌ها در کنار هم؛
برای داشتن لبخند زیبا و طراحی آن باید تمامی این فاکتورها در نظر گرفته شود تا لبخنده ایده آل به بهترین شکل ممکن ایجاد شود. با این تفاسیر روش‌های در نظر گرفته شده برای هر شخص با توجه به ویژگی‌های ظاهری با یکدیگر متفاوت خواهد بود و به صورت سفارشی برای هر شخص انجام می گیرد .

طرح لبخند دکتر مودبی

زیبایی طرح لبخند به چه عواملی بستگی دارد؟

پیش از هر چیز، دندان‌های شما باید سالم باشند و هرگونه مشکلی که در رابطه با سلامت دندان شما وجود دارد باید برطرف شود. مجموعه فاکتورهای وجود دارند که دندان‌پزشک شما به‌منظور اصلاح طرح لبخندتان، مورد بررسی قرار می‌دهد تا بتواند لبخندی رضایت‌بخش برای شما به ارمغان آورد.

اصلاح طرح لبخند | دندانپزشکی
در صورتی که طول دندان‌ها متناسب باشد، ظاهر فرد شاداب تر و جوان تر به نظر می‌رسد و در بیشتر موارد، در صورت کوتاه بودن دندان ها طول آنها افزایش داده می شود. این امر به خصوص در مورد دو دندان جلویی اهمیت بیشتری پیدا می کند. در مجموع تناسب دندان‌ها، بستگی به علاقمندی شما و همچنین نظر دندان‌پزشک شما دارد که البته پیشنهاد می شود در صورت مشاوره با دندان‌پزشک خود راهنمایی های وی را مد نظر قرار دهید زیرا با توجه به تجربه بالا بهتر می توانند نتیجه را متناسب با صورت شما پیش بینی کنند به گونه ایی که علاقمندی شما نیز تا حد زیادی در نظر گرفته شده باشد. به عنوان مثال برخی ها معقتند که دو دندان جلویی می تواند لبخند را بسیار متفاوت و زیبا جلوه دهد و نسبت طول و عرض آن اهمیت دارد.به هر حال دندان های که در لبخند شما نمایان می شوند باید در اندازه ای باشدکه با یکدیگر هماهنگی داشته باشد
رنگ دندان و سایه آن از موضوعات با اهمیت در حین مراحل ارزیابی و آماده شدن برای استفاده از روش‌های گوناگونی همانند: روکش های دندانی و پرسلین، تعیین اندازه طول دندان با عاج گذاری، پل گذاری، بستن دندان با مواد کامپوزیت و ایمپلنت می باشد. بی‌رنگی و یا تیرگی دندان‌ها می‌تواند با افزایش سن بیشتر شود و داشتن لبخندی زیبا ملزم به داشتن دندان‌های سفید و به رنگ طبیعی است. رنگ دندان به علاقه بیمار بستگی خواهد داشت، اما باید بدانید که سایه و رنگی که دندان‌پزشک زیبایی برای روکش کردن و سفیدی دندان‌های شما در نظر می‌گیرد متناسب با ملاحظات خاص مربوط به نوع و رنگ پوست صورت و نیز موی شما است و قاعدتأ رنگی طبیعی تر و سفیدی متناسب برای شما انتخاب خواهد شد. البته در رابطه با سفیدی دندان‌ها می‌توان گفت که روشی به نام بلیچینگ وجود دارد که تنها می‌تواند دندان‌ها را سفید و براق کند.

اصلاح طرح لبخند | طرح لبخند | اصلاح لبخند
هم‌چنین، از دیگر عوامل تأثیرگذار بر طرح لبخندزیبا، به هم ریختگی‌های دندانی است که شامل دندان‌های کج، دندان‌های روی هم رفته و نیز، فاصله ی زیاد بین دندانی می‌باشد. این بهم ریختگی، با استفاده از اورتودنسی که روشی بلند مدت است قابل برطرف کردن می‌باشد و هم‌چنین، می‌توان با استفاده از روکش‌های دندانی و یا لمینیت، وضعیت دندان‌ها را بهبود بخشید .
مورد دیگر دندان‌های ازدست رفته می‌باشند. در صورتی که یک یا چند عدد از دندان های شما از دست رفته باشد، تاثیری بسیار منفی بر زیبایی شما خواهد گذاشت و باید برای آنها جایگزینی در نظر گرفته شود که امروزه یکی از شیوه‌های نوین برای این مشکل، کاشت دندان به روش ایمپلنت است که جایگزین دندان‌های مصنوعی و پل‌های دندانی شده است.
درخصوص اصلاح خط لبخند، منظور از خط لبخند، لبه دندان فوقانی شماست که از یک سمت صورت تا سمت دیگر ادامه پیدا می‌کند و همچنین منحنی ایجاد شده در لب پایین است. در نتیجه، دندان‌پزشک زیبایی شما می‌تواند میزان بلندی مورد نیاز برای دندان‌های شما را تشخیص داده و متناسب با صورت شما لبخند را طراحی کند.