پروتز دندان

پروتز دندان به صورت ثابت، متحرک و ایمپلنت دندانی می‌باشد که به منظور زیبایی و هم‌چنین برای درمان بیمار توسط دندانپزشک استفاده می‌شود. بنابراین اگر دندان‌های خود را از دست داده‌اید ویا از ظاهر دندان‌هایتان ناراضی هستید، با مراجعه به کلینیک تخصصی دکتر علی مودبی، خواهید توانست بهترین خدمات مرتبط با پروتز دندان را دریافت نموده واز مشاوره‌ای تخصصی بهره‌مند گردید. نشاندن لبخند رضایت بر لبان شما عزیزان، آرمان ماست.

پروتز ثابت دندان

پروتز ثابت دندان شامل روش روکش و بریج دندان است که هر روز مراجعین متعددی جهت انجام این درمان‌های زیبایی به مطب دندانپزشک مراجعه می‌کنند.

خدمات پروتز | پروتز متحرک | بریج | دکتر مودبی

روکش دندان

وقتی یک دندان از نظر ساختمانی دچار ضعف شده باشد و نیاز به محافظت و حمایت داشته باشد از روکش دندان استفاده می‌کنند. به عنوان مثال بعد از عصب کشی به دلیل از دست دادن بخش اعظم بافت طبیعی دندان ناچار به کمک گرفتن از روکش هستیم، زیرا در این حالت بیشترین قسمت دندان را پرکردگی تشکیل داده است و در نتیجه مقاومت دندان کاهش یافته است. هم‌چنین از نظر ظاهری نیز زیبا به‌نظر نمی‌رسد. چون بعد از مدتی دندان کاملاً خاکستری می‌شود. بعضی مواقع هم به علت مشکل در عملکرد دندان (مشکل فانکشنال) از روکش برای بهبود سیستم جویدن فرد کمک می‌گیرند.

بریج دندان

یکی دیگر از روشهای پروتز ثابت بریج دندان است. از این روش هنگامی استفاده می‌کنند که یک دندان از دست رفته باشد ولی یک دندان قبل و یک دندان بعد از آن وجود داشته باشد. در واقع بریج همان پل دندانی است و به این معناست که از یک دندان به دندان دیگر پل می‌زنند و از دندان‌های مجاور دندان از دست رفته به عنوان پایه‌های پل کمک می‌گیرند. با انجام این روش درمانی ناحیه‌ی خالی پر می‌شود و باعث زیبایی فرد می‌شود و توانایی جویدن مواد غذایی را به او باز می‌گرداند.

خدمات پروتز | روکش | دکتر مودبی

پروتز دندان متحرک

گاهی اوقات بنا به دلایل گوناگون، نمی‌توان از پروتزهای ثابت دندان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته استفاده کرد. در این حالت از پروتز دندان متحرک استفاده می‌گردد. این نوع پروتز به درمان افرادی که تمامأ ویا تعدادی از دندان‌های خود را از دست داده‌‌اند می‌پردازد. پروتز دندان متحرک که همان دندان مصنوعی است، در زمان نیاز داخل دهان قرار می‌گیرد و هم‌چنین می‌توان آن‌را براحتی از دهان بیرون آورد.