بلیچینگ دندان

کلینیک تخصصی دکتر علی مودبی، در تلاش است تا با ارائه مشاوره در خصوص انتخاب مناسب‌ترین روش برای تغییررنگ دندان‌های شما مراجعه‌کنندگان محترم، بتواند به بهبود وضعیت دندان‌ها و هم‌چنین زیباسازی لبخند شما کمک رساند. در این کلینیک، انجام بلیچینگ به‌منظور سفید کردن دندان‌های شما عزیزان به صورت حرفه‌ای و درمحیطی آرام و بدون استرس صورت می‌گیرد.

دندان ها از نقش اساسی در زیبایی فرم لبخند برخوردار هستند. در صورتی که دندان ها پوسیده باشند نیاز به ترمیم دارند. دندان هایی که نامرتب هستند باید به صورت منظم در کنار هم جای بگیرند. اما زمانی که رنگ آنها کدر باشد می‌توان با کمک بلیچینگ آنها را روشن و زیبا کرد.
بد رنگی دندان‌ها از جمله مشکلات اکثر بیماران مراجعه کننده به دندانپزشکی است .در واقع، رنگدانه خوراکی‌ها در مدت زمان طولانی باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند. در مواردی که دندان‌های متقاضی به علل ژنتیکی و یا استفاده از داروها به صورت مزمن کدر شده‌اند و زیبایی آن‌ها را تحت الشعاع قرار داده‌اند، بلیچینگ جایگاه مهم‌تری پیدا می‌کند.

خدمات بلیچینگ | تغییر رنگ | سفید کردن | زیباسازی

برای سفید کردن دندان، به جز لمینت از بلیچنگ هم استفاده می‌شود. بلیچینگ فرم و سایز دندان‌ها را تغییر نمی‌دهد و تنها باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود. در این روش ابتدا عمل جرم‌گیری و سپس پولیش دندان‌ها انجام می‌شود. در روش بلیچینگ ماده منحصر به فردی برای سفید کردن دندان استفاده می‌شود. بلیچینگ به معنای سفیدکردن دندان‌ها به‌وسیله مواد خاص اکسیدکننده مثل پراکسید هیدروژن می‌باشد. در این فرآیند، مواد اکسیدکننده به درون ساختار کریستالی مانند مینای دندان نفوذ کرده و باعث اکسید شدن رنگدانه‌های رسوب کرده بین هرم‌های مینایی دندان‌ها می‌شود. با گذشت زمان مواد اکسیدکننده به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مینا قرار دارد نیز نفوذ کرده و رنگ آن را روشن‌تر می‌کند .بلیچینگ دندان یک پروسه ساده بوده و از محصولات سفیدکننده که شامل هیدروژن پراکساید وکاربامید پراکساید هستند، جهت سفیدی دندان‌ها استفاده می‌کند. این مواد لکه‌های روی دندان‌ها را به تکه‌های کوچکتر شکانده، لکه‌ها را پراکنده کرده و درنتیجه دندان‌ها را روشن‌تر نشان می‌دهد.

قیمت بلیچینگ با توجه به تعداد دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند و هم‌چنین میزان تغییر رنگ، متفاوت است.

اصولا بلیچینگ هم مانند هر درمان دیگرى ، اگر تحت نظر دندانپزشک متخصص انجام گیرد ، عوارض خاصى ندارد، البته ممکن است دندان‌ها تا مدتی بعد از درمان بلیچینگ، حساس باشند که موقتى است و با استفاده از خمیردندان‌هاى ضد‌حساسیت برطرف خواهد شد. در ضمن در صورت عدم توجه در ایزولاسیون بدلیل تماس ماده بلیچینگ با بافت لثه و گونه، ممکن است این نواحى دچار سوختگى شود که در این حالت درمان خاصى لازم نیست و ظرف مدت چند روز این حالت برطرف خواهد شد.البته بایست توجه داشت که بلیچینگ در دوران باردارى ، دوران شیردهى و قبل از سن بلوغ ممنوعیت استفاده دارد.
امیدواریم با توضیحات در رابطه با هر یک از روش‌ها بتوانید مناسب‌ترین روش درمانی را جهت رفع مشکل مربوطه در دندان‌ها تشخیص دهید و بدانید روش درمانی بلیچینگ یا لمینیت جهت رفع کدام نوع از عیوب می‌باشد.

خدمات بلیچینگ | مشاوره |دکتر مودبی